OGŁOSZENIA

Ogłoszenia duszpasterskie –  XIX Niedziela Zwykła – 9.08.2020 r.

14 sierpnia w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbe odprawiony będzie Odpust o godz. 18.00 połączony z Jubileuszem 25-lecia powstania parafii. Uroczystościom będzie przewodniczył ksiądz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Zapraszamy do wzięcia udziału.

W piątek 14.08 od godz. 19.00 do soboty 15.08 godz. 7.15 odbędzie się modlitwa Jerycha Różańcowego w intencji Ojczyzny z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Serdecznie zapraszamy do zapisów na wywieszonej liście.

W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów. Porządek Mszy św. godz.: 7.30  9.30  11.00  12.30  15.00  i  18.00.

15 sierpnia parafia p.w. Wniebowzięcia NMP w Głogowskiej Kolegiacie przeżywa odpust parafialny. Uroczysta Msza św. o godz. 12.00.  

15 sierpnia br. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński ustanowi kościół rektoralny Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Wszystkich diecezjan zapraszamy do pielgrzymowania do nowego sanktuarium ze szczególną intencją modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość wszystkich powołanych.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność Parafialnego Zespołu Caritas, który przekaże nasz dar serca dla poszkodowanych w Libanie.

Organizowany jest wyjazd autokarem do Częstochowy 12 sierpnia, tj. w dniu, kiedy tradycyjnie pielgrzymka naszej diecezji wchodzi na Jasną Górę. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii parafii św. Mikołaja.

Znajdźmy czas na Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie – godz. 7.30 do 19.00. Pozwólmy, by Jezus spojrzał na nas, a to nam wystarczy.

Spotkanie z liderami grup modlitewnych we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto naszej parafii lub na tacę.

Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego wszystkie osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą nosić maseczki, powinny zachowywać dystans społeczny.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”. Należność za gazety składamy do skarbony.

W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Henryka Krzemień – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

 

Ks. Proboszcz