OGŁOSZENIA

 

 1.  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 Niedziela, ROK A, 18.10.20
  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zapraszamy o godz. 16.00 na Uwielbienie Eucharystyczne.
  2. Dziś wieczorem o godz. 18.30 w parafii pw. NMP Królowej Polski rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Zapraszamy zainteresowanych do uczestnictwa.
  3. Nabożeństwa Różańcowe: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00dla dorosłych codziennie o godz. 17.30
  4. W czwartek we wspomnienie św. Jana Pawła II pragniemy poświęcić obraz ufundowany przez ks. Kan. Janusza Idzika z wizerunkiem Papieża i Dwóch Serc: Jezusa i Maryi. Po Mszy św. wieczornej modlitwy do św. Rity z poświęceniem róż.
  5. W piątek na zakończenie Mszy św. wieczornej modlitwy za wstawiennictwem O. Pio.
  6. W przyszłą niedzielę od godz. 17.00 w Kościele spotkanie modlitewne Grupy Królowej Pokoju.
  7. Od dzisiaj wyłożone są na stoliku przy głównym wejściu do kościoła kartki na wypominki. Kartki oznaczone są datą i w tym dniu będą odczytywane. Prosimy wybrać dogodny dla siebie termin.
  8. Dziękujemy za wszelkie wsparcie naszej Parafii składane na tacę, do kopert lub jako stała dyspozycja bankowa z dopiskiem celowym: „Nasza Świątynia”. Prasa Katolicka na stolikach.
  9. Wydana została nowa Gazetka Parafialnej Akademii Miłości dla dzieci. Dostępna jest na stronie internetowej Parafii
  10. Ogłoszenie Księdza Biskupa: W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonejw okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.
  • Nowe zasady udzielania Komunii św. : w związku z nasilającą się pandemią koronawirusa wprowadzono w Diecezji  następujące zasady przy udzielaniu Komunii św.: W naszej świątyni Komunia św. do ust udzielana będzie przy trzech klęcznikach przed ołtarzem, natomiast przy kaplicy Matki Bożej przy klęczniku udzielana będzie Komunia św. dla osób chcących przyjąć Jezusa na rękę. Przypominamy, że osoby przyjmujące Eucharystię na rękę muszą sprawdzać, czy mała drobina Eucharystii nie pozostała na ich dłoni zanim odejdą od Komunii św. Przy tej formie bowiem to osoba przyjmująca na dłoń Jezusa jest odpowiedzialna za Ciało Pańskie.

      Wszyscy szafarze udzielają Komunii św., mając zasłonięte usta i nos.

  • W związku z decyzją rządu o zgromadzeniach w budynkach kultu religijnego w „czerwonej strefie” w naszym kościele mogą przebywać 1 osoba na 7 m2 powierzchni oprócz osób sprawujących kult religijny. Jako, że powierzchnia netto naszej świątyni wynosi 1624,3 m2 dopuszczalna ilość osób podczas jednego nabożeństwa wynosi 230.
  • Pozostali wierni mogą uczestniczyć we Mszy św. także na zewnątrz świątyni zachowując odstęp nie mniejszy niż 1,5 m od siebie i realizując obowiązek zakrywania ust i nosa.
  • W związku z zaistniałą sytuacją kancelaria parafialna dostępna będzie w trybie elektronicznym: przez telefon pod numerem: 76 831 38 50 lub komunikatory internetowe.
  1. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Stanisław Barański śp. Florian ChmielewskiWieczny odpoczynek …                                                                                          ks. Andrzej Skoblicki, Proboszcz