17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa

3. W piątek wyrusza Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. W zakrystii można odebrać karty duchowego pielgrzyma, wesprzeć materialnie uczestników pielgrzymki, a także składać intencje, w których będą modlić się pielgrzymi.

4. 31 sierpnia zapraszamy na Pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 50,- zł. Zapisy w zakrystii

5. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości

6. W czwartek 1 sierpnia – 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny

7. W dniach 2 – 4.08.2019r. Zapraszamy na Rekolekcje pod hasłem: „ Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz się Ty i Twoja Rodzina „. Poprowadzi je O. James Manjackal MSFS./dzieci do lat 7 nie płacą/. Chcąc zgłosić udział w Rekolekjach, należy wpisać w Goglach „ Rekolekcje z jamsem manjackalem w Głogowie „ i tam należy się zarejestrować. Można zapisać się osobiście w zakrystii po Mszy św. Nie należy odkładać zgłoszenia. Wejście będzie tylko z identyfikatorem i dowodem osobistym.

Nastapiła zmiana miejsca rekolekcji – z hali sportowej do naszego kościoła. Z tego powodu w dniach 2,3 i 4 sierpnia nastapi zmiana porządku Mszy św. w naszej parafii:

– piątek 2 sierpnia Msze św. o godz. 7.00 i 20.00

– sobota 3 sierpnia Msze św. o godz. 7.00 i 20.00

niedziela 4 sierpnia Msze św. o godz. 6.30 , 7.30 , 11.30 /przewodniczy O. James/ i 20.00. Wejście uczestników rekolekcji do kościoła będzie od godz. 8.00. Warunki uczestnictwa pozostają bez zmian. Prosimy o upieczenie ciast na sobotę i niedzielę

8. W związku z rozpoczynającymi się od piątku rekolekcjami:

– chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w czwartek/1 sierpnia/ po godz. 10.00.

– w sobotę/3 sierpnia/ nie będzie czynna kancelaria

– w sobotę Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 20.00

– Msza św. w intencji Róż Różańcowych będzie odprawiona w niedzielę 11 sierpnia o godz. 7.30

– Msza Trydencka będzie za tydzień o godz. 16.00

9. 4 sierpnia na Mszę św. o godz. 11.30 prosimy przynieść wodę, sól i olej, które poświęci O. James Manjackal. Po Mszy św. będzie można kupić jego książki

Zachęcamy do napisania listu do O. Manjackala z prośbą o modlitwę za siebie, czy kogoś z bliskich. Należy do koperty złożyc ofiarę na Mszę św. i na koszty wysyłki

10. Towarzystwo Ziemi Głogowskiej zaprasza w sobotę 3 sierpnia na „ Letni Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej”, który odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Wstęp wolny. Szczególowy program znajduje się na plakacie

11. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kasztelańskiej nr 1 i ul. Jagiellońskiej nr 57 i 59 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę św. , która będzie odprawiona w Ich intencji 15 sierpnia o godz. 7.30

Ogólne sprzątanie kościoła w czwartek po godz. 10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00

Przyjadą na rekolekcje osoby z różnych stron Polski. Postarajmy się o wygląd kościła

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”. Należność za gazety składamy do skarbony.

  1. Na stoliku obok gazet są do nabycia w cenie 8 zł,- kalendarze na przyszły rok. Przedstawiają nam postać św. Joanny Molla

Autobus po pielgrzymów z Głogowa na Jasną Górę wyjeżdża 11 sierpnia o godz. 23.00 z placu przy kościele. Koszt 60,- zł. Zapisy w zakrystii