IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania

2. Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. Modlimy się o umiłowanie Jezusa Eucharystycznego przez dzieci i świadectwo wiary dla ich Rodziców

3. Od poniedziałku do piątku Biały Tydzień dzieci I Komunijnych. W tych dniach Msze św. wieczorne będą rozpoczynały się o godz. 17.30 a po nich nabożeństwo majowe

4. Jutro od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

5. Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunujnych za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii i uroczystości. Na przyszłą niedzielę troskę o kościół polecamy Rodzicom dzieci klas IV /rocznicowych/

5. I Rocznica I Komunii św. będzie w przyszłą niedzielę19 maja o godz. 9.30. Prosimy parafian, by w tym dniu wybrać inną godzinę Eucharystii i umożliwić dzieciom oraz ich bliskim przeżycie tej uroczystości. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę 18 maja od godz. 17.00 do 18.00

6. 25 maja o godz. 9.30 odbedzie się XXVII Festiwal Piosenki Religijnej z okazji Dnia Matki „ Misericordia Dei „. Prosimy zgłaszać zespoły i indywidualne występy.

7. Nasza parafia organizuje w dniach 2 – 4.08.2019r. Rekolekcje pod hasłem: „ Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz się Ty i Twoja Rodzina „. Poprowadzi je O. James Manjackal MSFS. Zapraszamy sredecznie wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta oraz z naszych rodzin. Chcąc zgłosić udział w Rekolekjach w Hali Sportowej, należy wpisać w Goglach „ Rekolekcje z jamsem manjackalem w Głogowie „ i tam należy się zarejestrować. Można zapisać się osobiście w zakrystii po Mszy św. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Nie należy odkładać zgłoszenia. Wejście będzie tylko z identyfikatorem i dowodem osobistym

8. Remontujemy i odnawiamy dwie przydrożne kapliczki za osiedlem domków jednorodzinnych. Kto pragnie na ten cel złożyc ofiarę prosimy to zaznaczyć na kopercie z napisem „ kapliczki „

9. Kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie 23.06 – 29.06.2019r

10. We wtorek święto św. Macieja Apostoła, a w czwartek św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski

11. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 do salki obok kancelarii zapraszamy na spotkanie Rycerzy Kolumba

12. W przyszłą niedzielę jako, że jest III niedziela miesiąca od godz. 8.30 do 12.30 będzie czynna kawiarenka. Zapraszamy

13. Z piątku na sobotę „ 24 godziny dla Pana „. Adoracja ekspijacyjna wynagradzająca za zbluźniercze ataki na Kościół i Matkę Najświętszą. Przy wejściu do kościoła znajdują się plansze i prosimy wpisać imię i którą godzinę wybieramy do adoracji. Liderzy grup rozpiszą godziny czuwania dla poszczególnych osób

14. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 liturgię ubogaci śpiewem nasz parafialny chór „ Laudate Dominum „. Przed Mszą św. chórzyści zapraszają na koncert pieśni Maryjnych

15. Stowarzyszenie „Wiarygodni” zaprasza wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Bogiem na Konferencję„ Jesteście moimi przyjaciółmi ”, która odbędzie się w dniach18 -19 maja w Głogowie w Hali Sportowej. Rejestracji można dokonywać na stronie www.wiarygodni.org. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej

16. 18 maja o godz. 10.00 w Parafii św. Mikołaja rozpoczyna się kurs dykcji dla lektorów

17. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”. Należność za prasę składamy do skarbony

ks. kan. prob. mgr Janusz Idzik