3 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzisiaj rozpoczyna się XI Tydzień Biblijny. Zachęcamy rodziców, aby w tygodniu codziennie wieczorem /np. przed kolacją/czytać urywek Pisma Świętego. Zapraszamy i zachęcamy do czytania ewangelii wg św. Jana. Czytanie Pisma Świętego będzie w czwartek od godz. 15.00 do godz. 20.00

Prosimy zgłaszać się do czytania Pisma Świętego po 15 minut. Lista wyłożona jest w zakrystii

W piątek zapraszamy na Celebrację Słowa Bożego na godz. 17.30

2. W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania

3. Dziś o godz. 16.00 Msza św. w Rycie Trydenckim

4. Jutro od godz. 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu

5. 25 maja o godz. 9.30 odbędzie się XXVII Festiwal Piosenki Religijnej z okazji Dnia Matki „ Misericordia Dei „. Prosimy zgłaszać zespoły i indywidualne występy.

6. Dzisiaj o godz. 15.00 w Kolegiacie odprawiona będzie Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych i ich Rodzin.

7. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 27 i 29 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę św. która będzie odprawiona w Ich intencji 15 czerwca o godz. 18.00 Na przyszłą niedzielę troskę o kościół polecamy Rodzicom dzieci I Komunijnych.

8. Remontujemy i odnawiamy dwie przydrożne kapliczki za osiedlem domków jednorodzinnych. Kto pragnie na ten cel złożyc ofiarę prosimy to zaznaczyć na kopercie z napisem „ kapliczki „. Obrazy do kapliczek są wystawione w kaplicy

9. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. Rycerzy św. Michała Archanioła i modlitwy o uwolnienie

10. 2 – 4.08.2019r. odbędą się Rekolekcje pod hasłem: „ Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz się Ty i Twoja Rodzina „. Poprowadzi je O. James Manjackal MSFS. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta oraz z naszych rodzin. Chcąc zgłosić udział w Rekolekcjach w Hali Sportowej, należy wpisać w Goglach „ Rekolekcje z Jamsem Manjackalem w Głogowie „ i tam należy się zarejestrować. Można zapisać się osobiście w zakrystii po Mszy św. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Nie należy odkładać zgłoszenia. Wejście będzie tylko z identyfikatorem i dowodem osobistym

11. Kurs przedmałżeński w naszej parafii będzie 23.06 – 29.06.2019r

12. Parafia św. Klemensa zaprasza 7 maja /wtorek/ o godz. 17.00 na prelekcję pt. „ Walka z kościołem w rzeczywistości politycznej Polski Ludowej „. Prelegentem pracownik IPN.

13. W środę Uroczystość św. Stanisława BPA i Męczennika – Głównego Patrona Polski

14. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie w przyszłą niedzielę12 maja na Mszy św. o godz. 9.30. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą co niedzielę na Eucharystii o tej godzinie, by w tym dniu wybrali inną godzinę Mszy św. Spowiedź dzieci I Komunijnych i ich rodziców w sobotę 11 maja o godz. 8.30

15. W dniach 13 -18 maja będziemy przeżywali „ Biały Tydzień „. Msze św. w tych dniach będą odprawiane o godz. 17.30. Po Mszy św. Nabożeństwo majowe

16. Zbiórka lektorów w sobotę o godz. 9.30

17. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00

16. Liceum Ogólnokształcące z Internatem w Częstochowie ogłasza nabór młodzieży męskiej ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Szczegóły na ulotkach przy gazetach

17. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”. Należność za prasę składamy do skarbony

Proboszcz

Ks. kanonik Janusz Idzik