NIEDZIELA PALMOWA 2019r.

 

1. Dziś odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Głogowa. Rozpoczęcie o godz. 14.00 w parafii NMP Królowej Polski na Osiedlu Kopernika i przejście do Parafii św. Klemensa. Zapraszamy serdecznie Parafian do uczestnictwa

2. Dzisiaj rocznica chrztu Polski

3. W poniedziałek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

3. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 9 i 11 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę św. która będzie odprawiona w Ich intencji 18.05 o godz. 18.00 Na przyszłą niedzielę troskę o kościół polecamy mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 13 i 15

4. Zapraszamy do udziału w Liturgii Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku o godz. 18.00

5. W Wielki Piątek od godz. 7.00 do 15.00 rozpoczyna się Adoracja Róż Różańcowych, dzieci i młodzieży według wyznaczonego planu, który jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły

6. W Wielki Piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia i Drogę Krzyżową na placu kościelnym

7. Adoracja nocna przy Bożym Grobie dla mieszkańców poszczególnych ulic według wyznaczonego planu. Prosimy o pilnowanie wyznaczonych godzin adoracji. W czasie trwania nocnej adoracji będzie można skorzystać z sakramentu spowiedzi św.

8. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 8.30 do godz. 14.30 co pół godziny. Tradycyjnie ofiary zbierane w ramach poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny, przeznaczone są na potrzeby Seminarium Duchownego w Paradyżu. Prosimy odłożyć coś z naszych koszyczków dla bezdomnych mężczyzn w naszym Przytulisku. Złóżmy dar serca do wystawionych koszy

9. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 21.30 i zakończy procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece z ochraniaczami.

10. W Wielkanoc Msze św. o godz. 6.00 9.30 11.00 12.30 15.00 i 18.00

Nie ma Mszy św. o godz. 7.30

11. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 12.30 zapraszamy na Mszę św. Rodziców z dziećmi, które zostały ochrzczone w ubiegłym roku w miesiącach od stycznia do czerwca z okazji I rocznicy chrztu

12. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów

13. Bóg zapłać za ofiary składane na Jałmużnę Postną

14. 28 kwietnia o godz. 16.00 w parafii św. Klemensa rozpoczyna się kurs przedmałżeński

15. Aby zgłosic udział w Rekolekjach w Hali Sportowej, należy wpisać w Goglach „ Rekolekcje z jemsem manjackalem w Głogowie „ i tam należy się zarejestrować. Można zapisać się osobiście w zakrystii po Mszy św. Przypominamy, że liczba miejsc jest ograniczona. Nie należy odkładać zgłoszenia. Wejście będzie tylko z identyfikatorem i dowodem osobistym

16. W związku ze strajkiem nauczycieli Rekolekcje Szkolne w naszej Parafii zostają odwołane. Zapraszamy jednak dzieci i młodzież jutro o godz. 17.00 do naszego kościoła na spowiedź przedświateczną

17. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”. Należność za prasę składamy do skarbony.

                                                                                     ks.prob.kan. mgr Janusz Idzik