III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019r.

1. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Prosimy osoby podejmujące się duchowej adopcji o zapisywanie się na listach wyłożonych przy gazetach. Porządek Mszy św. godz: 8.00 15.00 18.00.

Zapraszamy na Nabożenstwo Medjugoryjskie: o godz. 17.00 Różaniec, godz. 18.00 Msza św. i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała

2. W Wielkim Poście zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach:

      – Drodze Krzyżowej – piątek godz. 16.30 dla dzieci/przynosimyprzystrojone krzyżyki/

                    godz. 17.30 dla młodzieży bierzmowanej i dorosłych

              Gorzkich Żalach-niedziela godz. 16.00 /podczas nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Bożego Grobu /

3. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień wpisując je do wyłożonej „ Księgi postanowień wielkopostnych „

4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży tych świec będzie wsparciem naszej diecezji na pomoc rodzinom w Syrii.

5. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 26, 28 i 30 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę św. która będzie odprawiona w Ich intencji 4.05 o godz. 18.00. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Folwarcznej nr 1 i 2

6. Nasza parafia organizuje w dniach 2 – 4.08.2019r. Rekolekcje pod hasłem: „ Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz się Ty i Twoja Rodzina „. Poprowadzi je O. James Manjackal MSFS. Rekolekcje będą odbywały się w Hali widowiskowo-sportowej w Głogowie przy ul. Wita Stwosza 1. Informacje i formularz rejestracyjny można uzyskać na stronie internetowej www.manjackalglogow.pl i telefonicznie po numerem 731 201 366. Zapraszamy sredecznie wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta oraz z naszych rodzin

7. Prosimy o post i modlitwę w intencji Ojca Manjacala ( jeden dzień o chlebie i wodzie ). Prosimy, aby we wspólnotach zgłaszały się osoby, które podejmą post.

8. Caritas zwraca się prośbą o przekazanie 1 % podatku na jej działalność.

9. W czwartek o godz. 18.30 spotkanie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy mężczyzn

10. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy św. wieczornej.

    – Zbiórka lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej

    – Zbiórka KSM w piątek po Mszy św. wieczornej

11. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w środę o godz. 18.00 w kościele

12. Organizujemy wyjazd do Poznania do Cytadeli na Misterium Męki Pańskiej 13.04 o godz. 16.15. Koszt 30,- zł – zapisy w zakrystii

13. Młodzież, która wypisała się z religii nie będzie mogła korzystać z różnych przywilejów w kościele. Czeka ją w przyszłości uzupełnienie.

14. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. W tym roku zostały przygotowane dwie trasy w rejonie Głogów: Droga Świętego Mikołaja (Czerwona 47 km) z Głogowa do Jakubowa oraz Miłosierdzia Bożego (niebieska 45 km), która rozpocznie i zakończy się w Głogowie. Rozpoczęcie 12.04 (piątek) – Msza św. o godz. 20.00 – kościół Bożego Ciała. Zapisy na www.edk.org.pl. Więcej informacji na stronie: mikolajglogow.pl

15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”. Należność za prasę składamy do skarbony.

16. W tym tygodniu z naszej parafii odszeli do wieczności:

śp. Stanisław Chmiel

śp. Adela Dymowska

        Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….