OPERACJA KILO 2019 r.

smartcapture

smartcapture

Operacja KILO to obecna od wielu już lat, w czasie Wielkiego Postu akcja w naszej parafii, podczas której zbieramy żywność.

Trafi ona do potrzebujących w Głogowie, a część pojedzie także na Ukrainę, gdzie wiele osób wciąż cierpi z powodu działań wojennych. W tym roku wolontariuszami była młodzież z głogowskich szkół: Szkół Podstawowych nr 14 i nr 3 oraz Technikum Przyrodniczego.

Spotkali się wszyscy w liczbie prawie stu osób o 9.30 w sobotę 10 marca i rozjechali do sklepów: Netto, Intermarche, EKO, Piotr i Paweł, Carrefoure oraz Biedronka, w których do godziny 14.00 prowadzona była zbiórka. Wolontariusze mieli przygotowane identyfikatory i ulotki informacyjne, bo wielu z ofiarodawców chciało wiedzieć, dokąd trafią dary. Rozmowom o pomaganiu i o wierze nie było końca. W działania chętnie włączyli się także mieszkańcy przytuliska w Żukowicach. To oni oddali serce za serce pomagając zwozić dary i przenosić je do tymczasowego magazynu. Jeszcze przed świętami cała zebrana żywność zostanie dostarczona do rodzin z Głogowa i na Ukrainie.  Sprawne przekazanie darów możliwe to będzie dzięki temu, że przedsięwzięcie jest realizowane w ramach naszego parafialnego zespołu Caritas i dzięki wsparciu Urzędu Miasta Głogowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pozostali wrażliwi na potrzeby swoich braci i wrzucili do koszyków to, co wydawało im się najpotrzebniejsze, a to oznacza, że w koszykach wylądowało prawie wszystko, często z myślą o najmłodszych były to np. słodycze.