II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Romanowi i katechetom oraz młodzieży i dzieciom za udział w Operacji Kilo. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do mieszkańców Głogowa, którzy dokonując zakupów przekazali swój dar serca dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy włączyli się do modlitwy z okazji peregrynacji obrazu św. Józefa. Bóg zapłać mężczyznom i liturgicznej służbie ołtarza za obecność przed obrazem.
 3. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 22 i 24 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę Św., która będzie odprawiona w ich intencji 13.04 o godz. 18.00. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 26, 28 i 30.
 4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
 • nabożeństwo drogi krzyżowej – w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci (prosimy o przynoszenie przystrojonych krzyżyków) oraz o godz. 17.30 dla młodzieży (zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) i dorosłych;
 • nabożeństwo gorzkich żali – w każdą niedzielę o godz. 16.00 (podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu).
 1. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień i wpisywania ich do wyłożonej „Księgi postanowień wielkopostnych”.
 2. Przed ołtarzem są wyłożone skarbonki z napisem: „Dar Juniora dla Seniora”. Zachęcamy dzieci, aby w czasie Wielkiego Postu oszczędzały drobne kwoty na ten cel. Wypełnione w ten sposób skarbonki przynosimy przynieść w dzień odpustu parafialnego.
 3. Dziś zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 4. Jutro od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. We wtorek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 17. 30 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny. Trwa triduum przed świętem św. Józefa. W uroczystość św. Józefa zapraszamy ojców z 12-letnimi synami na modlitwę i specjalne błogosławieństwo.
 6. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy Św. wieczornej.
 7. Lektorów zapraszamy w czwartek po Mszy Św. wieczornej.
 8. Spotkanie KSM w piątek po Mszy Św. wieczornej.
 9. W piątek o godz. 18.00 Msza Św., a po niej modlitwy wspólnoty św. Rity.
 10. Nasza parafia organizuje w dniach 2–4.08.2019 r. Rekolekcje pod hasłem: „Uwierz w Pana Jezusa, a zbawisz się Ty i Twoja Rodzina” poprowadzi o. James Manjackal MSFS. Będą się one odbywały w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie przy ul. Wita Stwosza 1. Informacje i formularz rejestracyjny można uzyskać na stronie internetowej www.manjackalglogow.pl i telefonicznie po numerem 731 201 366. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta do udziału w tych wyjątkowych rekolekcjach.
 11. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej do Częstochowy.
 12. W poniedziałek (25 marca) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego na Mszach Św. w tym dniu. Prosimy osoby podejmujące się duchowej adopcji o zapisywanie się na listach wyłożonych przy gazetach.
 13. Stowarzyszenie chór Beati Cantores zaprasza 23 marca o godz. 17.00 na koncert pasyjny, który odbędzie się w kościele NMP Królowej Polski na osiedlu Kopernika. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 14. W dniach 22-24 marca w domu „Uzdrowienia Chorych” odbędą się rekolekcje dla małżeństw niesakramentalnych. Koszt uczestnictwa 170,- zł od osoby. Zgłoszenia przyjmuje proboszcz parafii kolegiackiej ks. Rafał Zendran (tel. 722 322 122).
 15. Caritas zwraca się prośbą o przekazanie 1 % podatku na jej działalność.
 16. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”. Należność za prasę składamy do skarbony.
 17. Życzymy Parafianom błogosławionej niedzieli. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.