I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019r.

 1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na wystrój naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Jutro od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Także jutro, tj. 11 marca o godz. 18.00 udajemy się do parafii św. Mikołaja na Mszę Św. w ramach peregrynacji obrazu św. Józefa. Zapraszamy parafian, a szczególnie mężczyzn, ministrantów i lektorów, a także młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Od godz. 20.00 do 22.00 blok ewangelizacyjno – modlitewny.
 4. We wtorek 12 marca w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała nasza parafia spotyka się ze św. Józefem w jego wizerunku z kaliskiego sanktuarium. Od godz. 14.00 do 15.00 nasza parafia prowadzi modlitwy przed obrazem św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i modlitewnego skupienia.
 5. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
 • nabożeństwo drogi krzyżowej – w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci (prosimy o przynoszenie przystrojonych krzyżyków) oraz o godz. 17.30 dla młodzieży (zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) i dorosłych;
 • nabożeństwo gorzkich żali – w każdą niedzielę o godz. 16.00 (podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu).
 1. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień i wpisywania ich do wyłożonej „Księgi postanowień wielkopostnych”.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 3. We wtorek o godz. 17.30 próba naszego parafialnego chóru. Zapraszamy szczególnie mężczyzn.
 4. W środę o godz. 18.00 Msza Św. w intencji wszystkich mam modlących się za swoje dzieci. Zachęcamy wszystkie mamy do podjęcia tego pięknego zobowiązania modlitewnego wynikającego z macierzyńskiej miłości.
 5. W środę po Mszy Św. wieczornej zbiórka ministrantów.
 6. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie lektorów.
 7. Młodzież i dzieci prosimy, by jak co roku włączyła się aktywnie w zbiórkę żywności znaną już w naszej parafii jako Operacja Kilo. Czekamy na młodych wolontariuszy 15 marca (od godz. 16.00 do 18.00) i 16 marca (od godz. 10.00 do 14.00). Parafialny Zespół Caritas z zebranych darów przygotuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych w naszej parafii. Prosimy wszystkich dokonujących zakupów o Dar Serca.
 8. Zgodnie z tradycją w tym tygodniu do mieszkańców osiedla zostaną rozniesione koperty z prośbą o Daninę Wielkopostną, która przeznaczona jest na potrzeby diecezji, Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu oraz na dalsze prace związane z wystrojem naszej świątyni i uregulowaniem zaległości. Serdecznie prosimy i dziękujemy za każdy gest dobroci i zrozumienia.
 9. Nasza parafia organizuje w dniach 2 – 4 sierpnia 2019 r. rekolekcje pod hasłem: „Uwierz w Pana Jezusa a zbawisz się Ty i Twoja Rodzina”. Poprowadzi je o. James Manjackal MSFS. Rekolekcje będą odbywały się w hali widowiskowo-sportowej w Głogowie przy ul. Wita Stwosza 1. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można uzyskać na stronie internetowej www.manjackalglogow.pl i telefonicznie po numerem 731 201 366. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta.
 10. KGHM Polska Miedź zaprasza seniorów na zajęcia gimnastyki rekreacyjnej. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach, które wyłożone są na stoliku z czasopismami.
 11. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 22 i 24.
 12. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”, „Źródło”, „ Miłujcie się”. Należność za prasę składamy do skarbony.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności:

śp. Leokadia Karwat – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…