VIII Niedziela Zwykła 3 marca 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła

3 marca 2019 r.

 1. Jutro od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Także jutro po Mszy Św. wieczornej spotkanie katechetów.
 3. We wtorki o godz. 17.30 odbywają się próby naszego parafialnego chóru. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie mężczyzn
 4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Przypominamy o obowiązku zachowaniu ścisłego postu i abstynencji od alkoholu. Od tego dnia do I Niedzieli Wielkiego Postu kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Środa Popielcowa jest dniem solidarności z kapłanami seniorami. Taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych postanowień, wpisując je do wyłożonej przy stoliku z prasą specjalnej księgi.
 • Porządek Mszy Św. z obrzędem posypania głów popiołem: godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.00, 16.30 – dla dzieci komunijnych, które prosimy o przyniesienie szaty chrzcielnej, 18.00 i 19.00.
 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych:
 • nabożeństwo drogi krzyżowej – w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci (prosimy o przynoszenie przystrojonych krzyżyków) oraz o godz. 17.30 dla młodzieży (zwłaszcza przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania) i dorosłych;
 • nabożeństwo gorzkich żali – w każdą niedzielę o godz. 16.00 (podczas nabożeństwa zbierane będą ofiary na kwiaty do Bożego Grobu).
 1. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Serdecznie zapraszamy 7 marca (czwartek) chętnych, a szczególnie mężczyzn, na autokarową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt 50 zł. Wyjazd o godz. 12.00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii. 
 3. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Caritas zwraca się prośbą o przekazanie 1 % podatku na jej działalność.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na modlitwę w intencji powołań.
 5. W piątek 8 marca o godz. 17.45 w parafii NMP Królowej Polski rozpocznie się peregrynacja obrazu św. Józefa. O godz. 18.00 Msza Św., a od godz. 20.00 do 22.00 blok ewangelizacyjno – modlitewny. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.
 6. W naszym dekanacie peregrynacja obrazu św. Józefa będzie od 11 do 12 marca w parafii św. Mikołaja. W poniedziałek 11 marca o godz. 18.00 zapraszamy do udziału we Mszy Św. szczególnie mężczyzn, ministrantów i lektorów a także młodzież przygotowująca się do bierzmowania. We wtorek 12 marca od godz. 14.00 do 15.00 nasza parafia prowadzi modlitwy przed obrazem św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i modlitewnego skupienia.
 7. W piątek o godz. 19.00 spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 8. We wtorek o godz. 18.00 Msza Św. Wspólnoty św. Michała Archanioła i spotkanie modlitewne.
 9. Nabożeństwo dla wszystkich matek modlących się za dzieci będzie w środę 13 marca.
 10. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 18 i 20.

 1. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Proponujemy: „ Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”, „Źródło”, „ Miłujcie się”. Należność za prasę składamy do skarbony.
 2. Życzymy Parafianom błogosławionej niedzieli. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.