VI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 lutego 2019 r.

 

  1. W poniedziałek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. We wtorek o godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny i Msza Św.
  3. W piątek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
  4. W sobotę w godz. 10.00 – 17.00 rekolekcje dla rodziców zbuntowanych nastolatków: „Bunt na pokładzie”. Zapisy do 18 lutego, tj. do poniedziałku tylko telefonicznie. Szczegółowe informacje na stronie parafialnej www.milosierdzieboze.info.plKoszt 25,- zł.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa starsza, tj. 8 klasa SP oraz 3 klasa gimnazjum – odbędzie się w następną niedzielę o godz. 18.00 w kościele.
  6. Dzisiaj w godz. 8.30 – 12.30 zapraszamy do parafialnej kawiarenki.
  7. Dziś także po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego zespołu Caritas.
  8. 1 marca o godz. 19.15 w parafii św. Klemensa rozpoczną się przygotowania do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 rok życia. Zgłoszenia kandydatów do 24 lutego na furcie klasztornej.
  9. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Prosimy o przekazywanie 1 % podatku na działalność prowadzoną przez Caritas.

10.Serdecznie zapraszamy mężczyzn z naszej parafii na autokarową pielgrzymkę w czwartek, 7 marca, do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Jest to najstarsze na świecie sanktuarium św. Józefa. Tu znajduje sie cudowny obraz, któremu przypisuje się setki uzdrowień. 19 marca, czyli w odpust ku czci św. Józefa rozpocznie się w tej parafii intronizacja wizerunku Świętego Józefa.

11. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 8 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę Św., która będzie odprawiona w ich intencji 9 marca o godz. 18.00. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 10 i 12.

12.Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Proponujemy: „Drogę”, „Źródło”, „Miłujcie się” , „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”. Należność za prasę składamy do skarbony.

13.Życzymy Parafianom błogosławionej niedzieli. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią w modlitwie.