V NIEDZIELA ZWYKŁA 10 lutego 2019r.

 

 

1. Dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie działalności hospicjów.
2. Jutro Światowy Dzień Chorych. Msza Św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 18.00. Prosimy o umożliwienie chorym dojazdu do kościoła.
3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla dorosłych, którzy ukończyli 21 roku życia rozpocznie się w parafii św. Klemensa 1 marca o godz. 19.15. Zgłoszenia do 24 lutego na furcie klasztornej.
4. Przypominamy o rekolekcjach dla rodziców zbuntowanych nastolatków – „ Bunt na pokładzie „, które odbędą się w naszej parafii w sobotę 23 lutego w godz. 10.00 – 17.00. Zapisy tylko telefonicznie. Szczegółowe informacje zanjdują na stronie parafialnej www.milosierdzieboze.info.pl i plakatach. Koszt uczestnictwa 25 zł.
5. W poniedziałek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. Także w poniedziałek zapraszamy o godz. 19.00 na spotkanie informacyjne dotyczące pielgrzymki do Grecji: „Śladami świętego Pawła z Tarsu i kultury antycznej”. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 21.06 – 03.07.2019.
7. Trwa okres rozliczeń podatkowych. Caritas prosi o przekazywanie 1 % podatku na zadania charytatywne realizowane przez tę organizację.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby parafialnego zespołu Caritas.
9. Składamy serdeczne podziękowanie młodzieży KSM, lektorom, seniorom i panom z przytuliska za pomoc przy rozbieraniu szopki bożonarodzeniowej, choinek oraz porządkowaniu kościoła.
10. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 2 i 4 za przygotowanie naszej świątyni do niedzielnej liturgii, dar ołtarza i zamówioną Mszę Św., która będzie odprawiona w ich intencji 23 marca o godz. 18.00. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Jagiellońskiej nr 6 i 8.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Proponujemy: „Drogę”, „Źródło”, „Miłujcie się” , „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”. Należność za prasę składamy do skarbony.
12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:
śp. Maria Ostrowska
śp. Teresa Kazimierska
śp. Ryszard Połubiński
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .