Ogłoszenia duszpasterskie I Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom, którzy włączyli się do modlitewnego Jercha Różańcowego.
 2. Rozpoczynamy Adwent – nowy rok liturgiczny. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach. Msza Św. roratnia codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 6.30. Na Mszę Św. przychodzimy, jak co roku, z lampionami. Zapraszamy serdecznie dzieci do śpiewania piosenek oraz deklamowania wierszy.

 1. W sklepach na terenie naszego osiedla są rozstawione kartony na produkty żywnościowe. Parafialny Zespół Caritas przygotuje z nich paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych naszej parafii. Prosimy o Dar Serca.
 2. W ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia są świece wigilijne w cenie 6 i 13 zł. Kupując je wspomagamy działalność charytatywną Caritas.
 3. Dziś o godz. 16.00 Msza Św. trydencka.
 4. Jutro od godz. 15.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. Msza Św. zbiorowa w intencji górników będzie odprawiona we wtorek 4 grudnia o godz. 18.00. Zapraszamy rodziny i parafian do wspólnej modlitwy za wszystkich górników przez wstawiennictwo św. Barbary. Zgłoszenia intencji przyjmujemy w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę 9 grudnia rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcji.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 9.30 poświecenie i wręczenie medalików dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca:

– w czwartek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo z modlitwą o powołania;

– w piątek od godz. 15.00 spowiedź św., a o godz. 15.30 Msza Św. szkolna;

– o godz. 18.00 Msza Św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

 1. Święty Mikołaj przyjdzie do dzieci w czwartek 6 grudnia o godz. 16.30. Prezenty z okazji św. Mikołaja składamy do środy w zakrystii.
 2. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła i modlitwy o uwolnienie.
 3. W środę na godzinę 18.00 zapraszamy na Mszę Św. wszystkie Mamy modlące się za swoje dzieci.
 4. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy o godz. 11.30 na modlitwę różańcową w Godzinie Łaski dla całego świata, a później na Mszę Św. o godz. 12.00.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (grupa starsza) w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 7. W sobotę 15 grudnia organizujemy wyjazd dla ministrantów i młodzieży z KSM do Majalandu (koło Torzymia) – bajkowego paku rozrywki. Koszt 85,- zł – zapisy w zakrystii.
 8. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Książąt Oleśnickich nr 6 i 24 za przygotowanie kościoła do niedzielnej liturgii i dar ołtarza. Msza Św. w ich intencji będzie odprawiona 16 grudnia o godz. 7.30. Na przyszłą niedzielę troskę o nasz kościół powierzamy mieszkańcom ul. Książąt Oleśnickich nr 26 i 28.
 9. W zakrystii opłatki mogą odbierać te osoby, które były nieobecne podczas ich roznoszenia.
 10. Od 21 czerwca do 3 lipca organizujemy 13-dniową pielgrzymkę do Grecji – Śladami Św. Pawła z Tarsu. Pierwsze organizacyjne spotkanie i zapisy w poniedziałek 3 grudnia po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00.
 11. Zachęcamy do pogłębiania naszej wiary i wiedzy o aktualnym życiu Kościoła przez czytanie prasy katolickiej. Proponujemy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”, „Źródło”, „ Miłujcie się”. Należność za prasę wrzucamy do skarbony.
 12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Toll. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…