Kaplica adoracji

Od dziś, tj. od 30 listopada w naszym kościele możemy wpatrywać się w oblicze Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i wystawionego w nowej, niezwykłej monstrancji – szczególnym darze serc naszych parafian.

Monstrancja została wykonana w pracowni w Krakowie i symbolizuje wszechświat, którego centrum stanowi Bóg. Nieregularne elipsy okalające Najświętszy Sakrament są artystycznym obrazem galaktyk, gwiazd i planet w nieskończonej ilości krążących po swoich orbitach.  To także symbol czasu i przemijania świata. Nasze serce jednak skłania się ku jedynej ostoi, jedynej nieprzemijającej wartości – Bogu, który jest Stwórcą i Panem wszechświata. Dziewięciokilogramowa monstrancja stanęła w kaplicy Wieczystej Adoracji. Ma ponad metr wysokości i została wykonana z przekazanej na ten cel przez parafian osobistej biżuterii. Zbiórka trwała zaledwie pół roku i okazało się wkrótce, że zebrano tyle najcenniejszego kruszcu, że można było zamówić także kielich i puszkę (kustodium). W sercach parafian zwyciężyło przekonanie, że trudno znaleźć piękniejszy cel niż ofiarowanie pierścionka lub obrączki na stworzenie monstrancji. Ten bezimienny dar będzie najbliżej Pana.
Chciejmy od dziś zanosić Panu Bogu przede wszystkim pokorne modlitwy uwielbienia za Jego wielką Miłość, odpowiadajmy na Jego wołanie prawdziwym poruszeniem naszych serc. Radujmy się Jego obecnością w Najświętszym Sakramencie.