Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV niedziela zwykła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 25.11.2018 r.

 1. Dziś po Mszy Św. wieczornej modlitwa o uzdrowienie.
 2. Jutro od godz. 15.00 zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 1. Także jutro na godz. 16.00 zapraszamy serdecznie do salki obok kancelarii chętne dzieci i młodzież na spotkanie Kółka Misyjnego.
 2. Grupa Medjugoryjska zaprasza w poniedziałek na nabożeństwo w duchu Medjugoria: godz. 17.00 Różaniec, a o godz. 18.00 Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Po zakończeniu części modlitewnej zapraszamy wszystkich do salki na gorącą herbatę i radosne spotkanie wspólnotowe.
 3. Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek po Mszy Św. wieczornej.
 4. Za tydzień I Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Zapraszamy nie tylko dzieci do uczestnictwa w roratach. Msza Św. roratnia codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 6.30. Na Mszę Św. zgodnie z tradycja przychodzimy z lampionami. Zapraszamy serdecznie dzieci do śpiewania piosenek oraz deklamowania wierszy.
 5. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.30.
 6. Trwa roznoszenie opłatków w na stół wigilijny. Prosimy o okazanie sąsiedzkiej życzliwości i przyjęcie opłatków dla nieobecnych sąsiadów.
 7. Msza Św. zbiorowa w intencji górników będzie odprawiona we wtorek 4 grudnia o godz. 18.00. Zapraszamy rodziny i parafian do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo św. Barbary za wszystkich górników. Zgłoszenia intencji przyjmujemy w zakrystii.
 8. We wszystkich parafiach Głogowa będzie przeprowadzone Jerycho różańcowe. W naszej parafii Jerycho rozpocznie się 30 listopada o godz. 18.00 i trwać będzie 24 godziny. Zapraszamy do udziału. Przy wejściu do kościoła są tablice, na których prosimy wpisać swoje imię oraz informację, o której godzinie włączymy się do adoracji, by odmówić cztery części różańca. Porządek adoracji grup parafialnych znajduje się przy tablicy oraz w gablocie ogłoszeń parafialnych. Zapraszamy także do odwiedzenia naszej strony parafialnej: milosierdzieboze.info.pl, gdzie można sprawdzić plan, wg którego będą modlić się poszczególne grupy parafialne.
 9. W sklepach na terenie naszego osiedla zostały rozstawione kartony na produkty żywnościowe. Parafialny Zespół Caritas przygotuje z nich paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin i osób samotnych naszej parafii. Prosimy o Dar Serca.
 10. W ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom do nabycia są świece wigilijne w cenie 6 i 13 zł. Kupując je wspomagamy działalność charytatywną Caritas.
 11. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odprawiona zostanie Msza Św. Trydencka.
 12. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy do salki obok kancelarii na projekcję filmu pt. „Św. Teresa od Dzieciątka Jezus”.
 13. W czasie wakacji od 21 czerwca do 3 lipca organizujemy 13-dniową pielgrzymkę do Grecji: „Śladami Św. Pawła z Tarsu”. Będziemy w Filippi, Koryncie, w Atenach, Delfach i wielu innych miejscach kultury antycznej. Dokładny plan pielgrzymki w „Biuletynie Parafialnym” i na stronie internetowej parafii oraz w gablocie. Więcej informacji można uzyskać także u ks. Romana. Pierwsze organizacyjne spotkanie i zapisy we poniedziałek 3 grudnia po Mszy Św. wieczornej o godz. 19.00.
 14. Przypominamy o spotkaniu formacyjnym do bierzmowania. Spotkanie grupy młodszej prowadzonej przez ks. Romana będzie w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
 15. Duszpasterstwo Nauczycieli i Pracowników Oświaty Rejonu Głogowskiego zaprasza 29.11 /czwartek/ do parafii św. Mikołaja na modlitwę w intencji zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty. O godz. 17.30 wypominki, a o godz. 18.00 Msza Św.
 16. W sobotę 15 grudnia organizujemy wyjazd dla ministrantów i młodzieży z KSM do Majalandu (koło Torzymia) – bajkowego paku rozrywki. Koszt 85,- zł – zapisy w zakrystii.
 17. Na następną niedzielę troskę o nasz kościół i przygotowanie go do liturgii powierzamy mieszkańcom ul. Książąt Oleśnickich nr 26 i 28.
 18. Zachęcamy do pogłębiania naszej wiary i wiedzy o aktualnym życiu Kościoła przez czytanie prasy katolickiej. Proponujemy: „Niedzielę”, „Gościa Niedzielnego”, „Drogę”, „Źródło”, „ Miłujcie się”. Należność za prasę wrzucamy do skarbony.
 19. Życzymy wszystkim Parafianom błogosławionej niedzieli.